20 Temmuz 2012 Cuma

Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan..! Welcome Ya Şehr-i Ramazan..!


 "Hoşgeldin 11 ayın sultanı, sofraların bereketi Ramazan-ı Şerif" 

"Welcome Ramadan-i-Sharif  which is the sultan of 11 months, abundance of meals..."
Blogumuz henüz emeklerken, mübarek Ramazan-ı Şerif geldi; hoşgeldi..Öncelikle hepinize hayırlı Ramazanlar dileriz..Ramazanla birlikte büyüsüde geldi... Ailece yenen iftar yemekleri..uykulu gözlerle yenen sahurlar... Masada ailece oturup iftar ezanını beklemek.... Ruhani rahatlık..zihnen bedenen dinlenme... huzur... ve bunlarla gelen yaratıcılık........


Ramazanla birlikte bizde hararetli bir çalışmaya girdik..Hali hazırda okulumuz tatilken, proje yetiştir derdi yokken.. Nihayet bilgisayar başına oturup, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı sizlerle paylaşma fırsatı bulabildik.. Bir yandan araştırmalarımız,  bir yandan yeni koleksiyonlar, çizimler, photoshop  ve sıcaklarrr derken..Ramazan-ı Şerif  böyle güzel ve hayırlı bir Cuma gününde geldi..

Bizler ise bu arada henüz emekleyen blogumuz 'Nour ve Mira'nın Acemi Makası' için harıl harıl çalışıyoruz.. NUR ve Mira olarak biz tasarlayıp diktiğimiz, özel sipariş ürettiğimiz güzel elbiseleri, aklımıza takılan detayları, gezip gördüklerimizi şimdilik emekleyerek, daha sonrası koşa koşa anlatacağız sizlere..Bu arada her türlü yorum ve yardımlarınıza ihtiyacımız var.. 
Birimizin stajı devam ederken bir diğerimizde yakında staja başlayacak... Sakın kaçırmayın!!  Takiptesiniz :)

NOUR & MİRA

***
Ramadan-i-Sharif came and welcomed when our blog crawl yet..First of all, we wish you Happy Ramadan to all of you .with the Ramadan, also the magic of Ramadan has come .. Iftar meals that eaten with family... Sahoors... waiting iftar azan that sit around the table with all family..
spiritual comfort ...resting as mentally and physically... serenity... and the creativity which comes with all these.......

We has been entered to feverish work Ramadan... when our school is holiday and there is not any worry about any projects, presentation, sewing... Finally  we were able to find an opportunity to share with you that what we did and what we will do.... While our researchs, on the other hand new collections, drawings, photoshop and hot weather...So... Ramadan-i-Sharif  has arrived on such a beautiful day and an auspicious Friday day...

In the meantime we are working hard for our new toddler "The junior Scissors of Nour and Mira". We, Nur and Mira,  will share and going to tell you; our designs, our special design products what we produced, details which  affect us,  what we read through, what we see,where we travel... by step by step as a toddler baby just for now.. but later we could share by running :)

By the way we need any comments and  your help ..One of us waiting to internship which will begin soon..  when another one continuing  to her internship in Milano... ... Do not miss it! You are following us! :)

NOUR & MİRA


 "Hoşgeldin 11 ayın sultanı, sofraların bereketi Ramazan-ı Şerif"

"Welcome Ramadan-i-Sharif  which is the sultan of 11 months, abundance of meals"


"Oruç, sadece bir fabrika gibi mideyi dinlendirme değil, tavır ve hareketlerimizi de dinlendirmektir. Bir değişimdir. Ramazan-ı Şerif, ilmi üstaddan alma, ilmin bulunmadığı yerde İslamî hayatın kalmadığını bilerek, cehaletten ilme hicrettir. Dinin temizlik üzerine kurulduğunu bilip, maddî ve manevî arınmaya geçiştir. Sağa sola akan suyun, bağı bahçeyi sulayamadığını görerek, dağınık fikirden vahdeti temin eden fikre dönüştür."Ramazan-ı Şerif, ulvî değerlere saygı, edep, erkân, güzel geçim, sabır, insaf, doğruluk, emanete riayet, üstüne düşmeyen işlere karışmama, ilmiyle amel ve niyetin düzgünlüğüdür. Ramazan-ı Şerif, ibadet maksadıyla, bedenin sağlığı için bir tıbbıye, tıp fakültesidir. Okunan Kur’ân-ı Kerim cüzleri, evrad ve ezkar ve Ramazan-ı Şerif’in son on gününde itikafa girmekle bir dergâhtır. Kürsü ve minberlerde, görsel cihazlar vasıtasıyla yapılan nasihatlerle bir medresedir. Turkkeyif.com. Pişen aştan, fakirlere ikramla aşhane, yolcuların konakladığı kervan saraydır. Bereketiyle, muhtacın elinden tutan, “Veren El” dir."